بازاریابی آنلاین, ویدئو تبلیغاتی

5 مزیت |ویدئو مارکتینگ در ایران|

5 مزیت |ویدئو مارکتینگ در ایران|

ویدئو مارکتینگ

ایران هم مانند کل جهان با بازار آنلاینی روبه روست که به سرعت در حال رشد می باشد و جمعیت جوان و فعال در فضای مجازی، پتانسیل بزرگی برای توسعه دیجیتال مارکتینگ کشور به شمار می‌رود. با توجه به افزایش جمعیت نسل جوان و بیشتر شدن دسترسی به اینترنت در ایران، کسب‌وکارها برای جلب مشتریان جدید و افزایش فروش نیاز دارند از استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند.

ویدئو مارکتینگ به یکی از مهم‌ترین روش‌های تولید محتوا و تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است.

 به همین دلیل تعداد شرکت‌هایی که از ویدئو مارکتینگ استفاده می‌کنند در سال جاری افزایش چشم پیری داشته است.به راحتی می توان فهمید که چرا ویدئو به بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است: حواس بیننده – به ویژه بینایی و شنوایی – را به گونه‌ای به خود مشغول می‌کند که تعداد انگشت شماری از دیگر انواع محتوا می توانند با آن رقابت داشته باشند.

یکی از تغییرات مهم در آینده دیجیتال مارکتینگ ایران، توسعه تجارت الکترونیک است. بازار آنلاین ایران به سرعت در حال رشد است و پیش‌بینی می‌شود که تعداد بیشتری از کسب‌وکارها به فروش محصول و ارائه خدمات در فضای آنلاین بپردازند. به همین دلیل، ابزارها و تکنولوژی‌های مرتبط با دیجیتال مارکتینگ باید در ایران، بهبود داده شود که از جمله آن، توسعه پرداخت آنلاین، سئو و بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و ایجاد تجربه کاربری بهتر برای مشتریان است. به دلیل اهیمت دیجیتال مارکتینگ، شرکت‌ها و سازمان‌ها تلاش می‌کنند دانش خود را در این زمینه افزایش دهند و از آن در جهت فعالیت‌های خود استفاده کنند.

اهمیت ویدئو مارکتینگ

یکی از دلایلی که باعث می شود تا ویدیو مارکتینگ اهمیت زیادی پیدا کند، این است که در ویدیو انواع محتوا وجود دارد که ویدئو در دسته محتوای ویدئویی قرار می گیرد اما می تواند انواع محتوا را در خود جای دهد؛ در واقع یک ویدیوی ارزشمند از محتوای متنی نظیر توضیحات موجود در ویدیو، محتوای صوتی، محتوای ویدیویی و… تشکیل شده باشد. در واقع شما تنها با دیدن یک ویدیو، می توانید هم آن را ببینید، هم صدای آن را بشنوید.

دلیل دیگر، عملکرد مغز در مورد ویدیو بسیار بهتر عمل می کند مغز تنها 0.1 ثانیه زمان نیاز دارد تا آن چیزی که می بیند را درک کند. همچنین یک دوم مغز انسان به بینایی اختصاص داده شده است و 0.7 گیرنده های حسی بدن، در چشم ها قرار دارند. دلیل آن که مغز نسبت به ویدیو واکنش بهتری نسبت به انواع دیگر محتوا نشان می دهد این است که ویدیو متحرک است و این مسئله باعث می شود تا توجه شما کاملاً جلب شود. از دیگر آمارها می توان به آمار یوتیوب که نشان می دهد از هر 3 کاربر، 2 نفر از آن ها حداقل هفته ای یکبار به آن سر می زنند.

ساخت ویدیو یکی از تولیدات محتوایی می باشد که توسط درصد بالایی از مارکترها استفاده می شود. بازاریابان از ویدیو در بخش های مختلف سایت خود استفاده می کنند و این مسئله باعث می شود تا بازاریابی موثر و خوبی را انجام دهند. میزان استفاده از ویدیو توسط مارکترها حدود 76 درصد است که نشان دهنده اهمیت بسیار بالای آن است.

انواع ویدئو مارکتینگ

حال که با مزایای فوق‌العاده ویدئو مارکتینگ آشنا شدید، بهتر است با انواع آن در فضاها و کسب و کارهای مختلف نیز آشنا شوید که شامل این موارد است:

-ویدئوی آموزشی

یکی از بهترین گزینه‌ها برای سایت‌های آموزشی استفاده از ویدیو برای جذب کاربر و مخاطبان است. برای نمونه یاد دادن برخی نکات کوچک و در عین حال کاربردی به کاربران برای جذب و شرکت در دوره‌های آموزشی از بهترین ترفندهای برخی آموزشگاه‌ها در فضای دیجیتال است که در حال حاضر نیز بسیار به آنها کمک می‌کند.

-ویدئوی محصولات و خدمات

ساخت ویدیو از محصولات مختلف و معرفی آن به افراد مختلف که هنوز مشتری نشده‌اند و جذب آنها یکی از مهمترین کارهایی است که فروشندگان و توزیع‌کنندگان کالاهای مختلف یا ارائه دهنده خدمات باید انجام دهند. برای نمونه رونمایی از محصول، فیلم برداری از خط تولید محصول و یا استفاده از آن توسط خانواده‌ها و افراد مختلف از برترین ایده‌ها برای جذب مخاطب و کمک هب افزایش فروش محسوب می‌شوند.

-ویدئوی سرگرم کننده

ساخت ویدیوهای فان با مضمون‌های روز کشور یا انیمیشن‌های کوتاه جذاب و البته خنده‌دار امروزه به یکی از بهترین ترندهای اینستاگرام تبدیل شده است. بسیاری از کسب و کارها ببه عنوان اسپانسر این برنامه‌ها معرفی شده و به جذب مخاطب و همچنین افزایش فروش خود کمک می‌کنند.

مزایایی ویدیو مارکتینگ 

 ویدیو مارکتینگ یا تبلیغات ویدیویی یا Video Marketing یکی از شاخه‌های بازاریابی اینترنتی است که در جریان آن از ویدیو به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می‌شود. در ادامه برخی از مزیت های آن گفته شده است که شامل :

1-علاقه موتورهای جستجو به ویدیو: یکی از خصوصیات بارز فیلم‌ها این است که موتورهای جستجو نیز به آنها علاقه زیادی دارد. باید بپذیریم که درصد بسیار کمی از محتوای نوشتاری ارگانیک و اختصاصی است. این در حالی است که هر فیلم دارای فضا و قالب اختصاصی خود بوده و درصد بسیار بالایی از آنها برای اولین بار منتشر می‌شود. این موضوع دردسر موتورهای جستجو را کمتر می‌کند.

2-ویدئو کاربر را درگیر می‌کند: یکی از بهترین امتیازاتی که فیلم‌های تبلیغاتی دارند این است که کاربر را با خود درگیر می‌کنند. در واقع اگر یک ویدیوی تبلیغاتی به خوبی ساخته شده باشد و 10 ثانیه اول آن برای کاربر جذاب باشد، احتمال دیدن فیلم تا انتها وجود دارد و این بهترین فرصت برای تیم‌های تبلیغاتی محسوب می‌شود.

3- استفاده از ویدیو آسان است: استفاده از ویدیو برای کاربران و برای مشتریان بسیار راحت است. در واقع کاربر به جای اینکه 30 صفحه متن در رابطه با تعمیر یا نحوه استفاده از یک کالا را بخواند، با خیال راحت می‌تواند همزمان به آموزش آن گوش داده و تصاویر آموزشی را ببیند. بنابراین زمانی که برای خواندن متن نوشتاری صرف می‌شود، بسیار بیشتر از زمانی است که صرف دیدن یک فیلم آموزشی می‌شود.

4-ویدیو احساسات بیننده را تحریک می کند: اگر یک ویدیوی تبلیغاتی به خوبی ساخته شده باشند، می‌تواند احساسات بیننده را با خود درگیر کند. ساخت یک کلیپ تبلیغاتی طنز یا درگیر کردن عواطف مشتریان در ویدیو، روش‌هایی است که بازاریابان، از آن در کسب و کار خود استفاده می‌کنند.

5-ویدیو در حافظه می‌ماند: اگر شما از یکی از دوستان یا آشنایان خود بخواهید که یک فیلم قدیمی را برای شما توصیف کنند یا از آنها بخواهید که مطالب یک نوشته یا کتاب را برای شما تعریف کنند، مطمئن باشید که توانایی آنها در توصیف فیلم بسیار بیشتر است؛ زیرا خاصیت فیلم‌ها به صورتی است که بیشتر در حافظه فرد می‌ماند و فرد از لحاظ احساسی و عواطف با آن فیلم درگیر می‌شود.

در حال حاضر ویدیو مارکتینگ به یک ضرورت تبدیل شده است. علاقه همگان در اینترنت و شبکه های اجتماعی به سمت دیدن ویدیو رفته است. ویدیو نمی‌تواند جایگزین متن و تصویرهای ثابت بشود اما به دلیل پویا بودن، تاثیر خیلی بیشتری در ذهن مخاطب دارد.

از طرف دیگر، تولید هر محتوای ویدیویی نمی‌تواند تاثیر بسزایی در مخاطب شما بگذارد برای این که بتوانید از ویدیو‌ها به صورت بهینه استفاده کنید باید:

۱- استراتژی های انتشار ویدیو را به خوبی بدانید.

۲- برنامه ریزی و سناریو برای تولید محتوا داشته باشید.

۳- تکنیک های فیلمبرداری و تدوین ویدیو را بدانید.

۴- با رازهای تولید و انتشار یک ویدیو موفق آشنا باشید.

۵- بعد از انتشار ویدیو در حوزه مربوطه بتوانید اطلاعات دریافتی را آنالیز و تحلیل کنید.

 

 

جهت دریافت مشاوره و سفارش ساخت انواع ویدئوی تبلیغاتی می توانید با کارشناسان ما در آقاموشن تماس حاصل نمایید.

 

 

نویسنده :  تیم تولید محتوای آقا موشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *