ویدئو تبلیغاتی

5 ایده ویدئو مارکتینگ |هوش مصنوعی|

5 ایده ویدئو مارکتینگ |هوش مصنوعی|

اهمیت ویدئو مارکتینگ

ویدئوهای بازاریابی دنیای دیجیتال را طوفانی می‌کنند و تبدیل به یک تغییر دهنده بازی در ارتباط شرکت‌ها با مخاطبانشان می‌شوند. امروزه مردم تمایل زیادی به محتوای ویدیویی نشان می دهند. با توجه به Sprout Social، نیمی از کاربران رسانه های اجتماعی، ویدئو را به انواع دیگر محتوا ترجیح می دهند. 91 درصد قابل توجهی مشتاق دیدن ویدیوهای بیشتر از برندها در سال 2023 هستند که از 88 درصد در سال 2022 افزایش یافته است.

حرکت به سمت ویدئو نیز نتایج ملموسی را به همراه دارد. پلتفرم های رسانه های اجتماعی اکنون محتوای ویدیویی را در اولویت قرار داده اند. تقریباً نیمی از مصرف‌کنندگان قبل از خرید به دنبال ویدیوهای محصول هستند و 85٪ احتمال بیشتری دارد که پس از نمایش آزمایشی بخرند، اثبات اینکه ویدیو محرک بزرگ تبدیل است.

 برندها نیز شاهد افزایش درک محصول هستند. تقریباً 97٪ از بازاریابان خاطرنشان کردند که ویدیو محصولات را برای مشتریان روشن می کند. این به طور قابل توجهی حفظ پیام را افزایش می دهد، به طوری که مخاطبان 95٪ از محتوای ویدیویی در مقابل 10٪ از متن را حفظ می کنند.

محتوای ویدیویی همچنین موج‌هایی در سئو ایجاد می‌کند و در 70 درصد از 100 نتیجه جستجوی برتر گوگل قرار می‌گیرد، بنابراین کمپین‌های بازاریابی قابل کشف‌تر است. درج کلمه “ویدئو” در موضوعات ایمیل باعث افزایش نرخ باز شدن 19٪، نرخ کلیک تا 65٪ و کاهش لغو اشتراک تا 26٪ شده است.بنابراین، همانطور که آمار به خودی خود صحبت می کند، بازاریابی ویدئویی باید بخشی ذاتی از استراتژی بازاریابی شما باشد، اگر قبلاً اینطور نبوده است.

قدرت هوش مصنوعی در ساخت ویدیو

ادغام فناوری‌های هوش مصنوعی در ساخت ویدیو یک بازی را تغییر می‌دهد و با مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن و به صرفه‌تر کردن زمان، تأثیر زیادی بر روند تولید دارد. پلتفرم‌هایی هستندکه ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه می‌کنند که تیم‌های بازاریابی با هر اندازه‌ای را قادر می‌سازد تا به صورت یکپارچه ویدیو تولید کنند. بدون به خطر انداختن استانداردهای حرفه ای.

ابزارهایی مانند CHATGPT در مراحل اولیه توسعه یک داستان، مفهوم و فیلمنامه کمک می کنند و نوشتن فیلمنامه را ساده می کند و کیفیت محتوا را افزایش می دهد.

ویژگی اسکریپت به ویدئو به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که محتوای نوشتاری را به روایت‌های بصری تبدیل کنند و شکاف بین متن و داستان‌گویی بصری را پر کنند. به جای استخدام مجریان انسانی، می توان از مجریان مجازی شبیه زندگی استفاده کرد، با لحن ها، لهجه ها، ظاهر و گویش قابل تنظیم، که تعامل و کنش مخاطب را افزایش می دهد. فراتر از تولید، مزایا به پس از تولید نیز گسترش می‌یابد، زیرا کسب‌وکارها می‌توانند به‌طور یکپارچه محتوا را بدون نیاز به عکس‌برداری یا هزینه‌های ویرایش، به‌روزرسانی، ویرایش و تنظیم کنند.

ایده های ویدئویی بازاریابی 

فیلم های محصول

84 درصد از مشتریان که نقش مهمی در درک برند دارند، گزارش می‌دهند که صرفاً بر اساس ویدیوی محصول یک برند، به خرید تمایل دارند. یک ویدیوی محصول موثر ویژگی ها، مزایا و جنبه های عملیاتی یک محصول را به شیوه ای جذاب به بیننده ارائه می دهد. به طور معمول، یک نمایش ویدیویی محصول ویژگی های کلیدی را با میانگین 10 تا 15 اسلاید و حداکثر دو دقیقه برای حفظ توجه بیننده نشان می دهد. ویدیو باید با یک مقدمه جذاب شروع شود، سپس محصول، ویژگی‌ها، مزایا، و نمایش مختصری از عملکرد آن نمایش داده شود و با دعوتی برای اقدام قانع‌کننده به پایان برسد.

استفاده از هوش مصنوعی می تواند اثربخشی ویدیوهای نمایش محصولات را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. به عنوان مثال، می‌توانید با استفاده از طیف گسترده‌ای از ارائه‌کنندگان مجازی و صداها، ویدیوهای حرفه‌ای ایجاد کنید که محصولات و مزایای آن‌ها را نشان می‌دهد تا ویژگی‌های محصول را به شیوه‌ای جذاب‌تر و شخصی‌تر به نمایش بگذارید. از طریق استفاده از هوش مصنوعی، کسب‌وکارها نه تنها می‌توانند ساخت ویدیوهای محصول را ساده‌تر کنند، بلکه کیفیت و تأثیر آن‌ها را نیز به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

تیزر رسانه های اجتماعی

تیزرهای رسانه های اجتماعی برای برانگیختن کنجکاوی و هیجان در مورد یک محصول یا رویداد طراحی شده اند. که به عنوان یک ویدیوی تبلیغاتی در نظر گرفته می شود، معمولاً یک تیزر باید مختصر، با مدت زمان 15 تا 30 ثانیه و شامل حدود 5 تا 10 اسلاید برای حفظ تعامل بیننده باشد. این ویدیوهای تیزر باید جوهره محصول، از جمله نگاهی اجمالی به آنچه در آینده خواهد آمد، بدون افشای بیش از حد ارائه دهند.

هوش مصنوعی می تواند در ساخت تیزرهای موثر با بودجه کم و ضرب الاجل کوتاه مفید باشد. با استفاده از ابزارهای آسان، قالب های جذاب و ارائه دهندگان مجازی شبیه به زندگی، می توانید با تصاویر و گرافیک های سرگرم کننده و پر جنب و جوش، علاقه مخاطبان خود را جلب کنید.

ویدیوهای رضایت مشتری

توصیفات مشتری در ایجاد اعتماد و نمایش مزایای دنیای واقعی یک محصول بسیار مهم است. توصیه می شود که شامل 10 تا 15 اسلاید و حدود 1 تا 2 دقیقه طول بکشد، باید تجربیات، نظرات و تأثیر محصول بر زندگی یا کسب و کار مشتری را پوشش دهد.

با تولیدکننده‌های ویدیوی هوش مصنوعی، می‌توان توصیفات متنی را به‌طور یکپارچه به محتوای ویدیویی جذاب تبدیل کرد. با قالب‌های قابل تنظیم، مارک‌ها می‌توانند توصیفات مکتوب را آپلود کنند و ویدیوهای مارک‌دار تولید کنند و متن را زنده کنند. با ابزارهای تولید اسکریپت هوش مصنوعی، می‌توانید متن نوشته شده را بهبود ببخشید، آن را جذاب‌تر و مرتبط‌تر کنید، اعتبار را افزایش دهید و به طور بالقوه تبدیل‌های بیشتری را افزایش دهید. تبدیل توصیفات متنی مشتری به محتوای ویدیویی می تواند کارایی محصول را به روشی جذاب و تاثیرگذار تأیید و ارتقا دهد.

ویدیوهای توضیح دهنده

ویدئوهای توضیح دهنده، اغلب متحرک و همراه با صدا، به عنوان ابزاری ارزشمند برای ارائه مفاهیم پیچیده، نمایش محصولات، شفاف سازی راه حل های پیچیده و آموزش موثر مخاطبان عمل می کنند. ویدیوهای توضیحی که به عنوان ویدیوهای آموزشی یا ویدیوهای آموزشی نیز نامیده می شود، به مخاطبان این امکان را می دهد که ماهیت و ارزش کسب و کار شما را با سهولت بسیار بیشتری نسبت به مقالات متنی درک کنند. آنها اغلب در صفحه اصلی یک شرکت یا صفحات فرود اصلی قرار می گیرند تا به مخاطب درک عمیقی از ارزش پیشنهادی محصول بدهد.

استفاده از هوش مصنوعی می تواند به طور قابل توجهی کیفیت و اثربخشی ویدیوهای توضیح دهنده را افزایش دهد. ابزارهایی مانند قالب‌های قابل تنظیم، متن به ویدیو و ابزارهای دستیار اسکریپت می‌توانند فرآیند ایجاد محتوا را ساده‌تر کنند و از روایتی واضح و منسجم که می‌تواند در ویدیوهای مارک‌دار زنده شود، اطمینان حاصل می‌کنند. علاوه بر این، ارائه دهندگان مجازی، که قادر به برقراری ارتباط به چندین زبان و لهجه هستند، می توانند دسترسی و دسترسی جهانی ویدیوهای توضیح دهنده را به شدت افزایش دهند. این شخصیت‌های زندگی‌مانند می‌توانند پیام را به شیوه‌ای قابل ربط، شخصی و قابل درک برسانند و مفاهیم پیچیده را قابل هضم‌تر کنند.

ویدیوهای برند

ویدیوهای برند، که به آنها ویدیوهای فرهنگ شرکت نیز می گویند، اخلاق یک شرکت را روشن می کند و اهداف دوگانه ای را دنبال می کند: بازاریابی برند به صورت جامع و جلب توجه به نام تجاری از یک رویکرد غیر تبلیغاتی. این ویدیوها می‌توانند شامل بخش‌های «ملاقات با تیم»، نگاه‌های اجمالی از فرهنگ برند در پشت صحنه، یا ویدیوهای مروری باشند که بر مأموریت، ارزش‌ها و پیشنهادات کلیدی برند تأکید دارند. برای حفظ جذب مخاطب، این ویدئوها باید حداکثر به دو دقیقه محدود شوند.

هوش مصنوعی پتانسیل ایجاد داستان های جذاب برند را بدون قربانی کردن استانداردهای حرفه ای دارد. ویژگی‌هایی مانند شبیه‌سازی صدا اجازه می‌دهد تا صدای کارمندان در آن گنجانده شود و یک لمس شخصی اضافه شود.اکنون که می دانید کدام ایده های بازاریابی می تواند برای برند شما مفید باشد، از قدرت تحول آفرین هوش مصنوعی در تعریف مجدد استراتژی بازاریابی ویدیویی خود استفاده کنید.

در عصر دیجیتالی که محتوای ویدیویی حاکم است، پلتفرم‌هایی هستند که انقلابی در نحوه ایجاد ویدیوهای جذاب و جذاب کسب‌وکارها ایجاد می‌کنند. از ویدیوهای جذاب محصول گرفته تا توصیفات معتبر مشتری، هوش مصنوعی این فرآیند را ساده می‌کند و تولید ویدیوی با کیفیت بالا را برای همه در دسترس قرار می‌دهد.

 

نوسینده : تیم تولید محتوای آقاموشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *