ویدئو تبلیغاتی

ویژگی های کلیپ معرفی محصول

ویژگی های کلیپ معرفی محصول

نکات کلیپ معرفی محصول

یک ویدیوی معرفی محصول عالی باید مشکلات بیننده را بیان کند، توضیح دهد که چگونه محصول می تواند مشکل آنها را حل کند، مزایای آن را فهرست کند و به بینندگان بگوید که اقدامات بعدی آنها باید چه باشد.عرضه یک محصول به بازار می تواند استرس زا باشد. شاید حتی استرس‌زاتر از تولید محصولی که قصد دارید به بازار عرضه کنید. استفاده از ویدئو در این زمینه به شما این امکان را می دهد که اطلاعات ضروری را در مدت زمان کوتاهی ارائه دهید و تجربه ای جذاب را برای مخاطبان هدف خود فراهم کنید.

انواع کلیپ ها

ویدیوهای برند

ویدئوهای برند بیشتر بر روی داستان سرایی متمرکز هستند تا صرفاً نشان دادن محصول. به عنوان مثال، به جای اینکه صرفاً ویژگی های آن را توضیح دهد، بر ایده پشت محصول تمرکز می کند، که چرا شرکت تصمیم گرفت محصول را ایجاد کند و منافع آن برای مشتریان. یک ویدیوی برند می‌تواند به صورت زنده باشد، همانطور که می‌تواند انیمیشنی نیز باشد.

ویدیوهای مرور کلی محصول

در اینجا، به مخاطبان خود نشان می دهید که محصول چگونه به نظر می رسد، چگونه کار می کند و ارزش آن برای کاربران. شما فیلم‌های عالی از محصول می‌گیرید و زیر و بم آن را به همراه ترکیبی از مزایای روایت و محصول برای بینندگان تجزیه می‌کنید. ویدئوهای مرور کلی محصول یک گزینه مقرون به صرفه برای برندهایی با بودجه محدود و نیاز به چرخش سریع (4 تا 5 هفته) است.

ویدیوهای توضیح دهنده

ویدئوهای توضیح دهنده هم برای راه اندازی یک محصول جدید و هم برای به روز رسانی یک محصول قدیمی موثر و برجسته هستند. می توانید ویدیوهای توضیح دهنده زنده یا متحرک ایجاد کنید. ویدئوهای توضیح دهنده لایو اکشن برای نشان دادن محصول در یک موقعیت واقعی با یک کاربر، یک شخص واقعی، نشان دادن و توضیح نحوه عملکرد محصول و مزایای آن برای مخاطب راحت است.ویدیوهای توضیح دهنده متحرک از انیمیشن های سه بعدی و دو بعدی و همچنین گرافیک های متحرک برای کمک به بیان داستان شما و اطلاع رسانی به مخاطبان هدف خود در مورد کاربرد و مزایای محصول شما استفاده می کنند.

ویدیوهای برنامه

ویدیوهای برنامه بسیار بیشتر برای برنامه ها و نرم افزارها طراحی شده اند. معمولاً نمایشی از برنامه کاربردی، آنچه که برای آن استفاده می شود و توضیحی از علاقه کاربر است. ویدیو معمولاً شامل نمایشی از رابط کاربری و جزئیات ویژگی های مختلف است.

7 تاکتیک برای ویدیوهای معرفی محصول خود

رویکردی همدلانه داشته باشید.

برای شناخت مخاطبان هدف خود وقت بگذارید و خود را به جای آنها بگذارید. شما باید درک کنید که افراد خارج از شرکت شما هیچ تجربه یا دانشی از محصول شما ندارند. همچنین، اگرچه ممکن است درک نحوه عملکرد محصول و ارزش اصلی آن برای شما آسان باشد، اما ممکن است برای آنها چندان آسان نباشد.بنابراین باید همدلی کنید و دیدگاه آنها را در طول فرآیند فیلمنامه نویسی در ذهن داشته باشید. این اطمینان حاصل می کند که هر جمله ای که می نویسید به بهترین وجه تفکر شما را توضیح می دهد و برای مخاطب هدف شما ارزش ارائه می کند. نتیجه کلی این است که آنها درک بسیار بهتری از پیشنهاد شما خواهند داشت و بهتر با ایده پشت محصول شما آشنا می شوند.

شخصیت(هایی) بسازید که محصول شما را تجربه کند

ما به طور طبیعی تمایل به شنیدن داستان‌ها داریم و حتی وقتی با قهرمان داستان همزاد پنداری می‌کنیم، بیشتر از آنها لذت می‌بریم. بنابراین بهترین راه برای گفتن یک داستان و درگیر کردن مخاطب هدف، ایجاد شخصیتی است که بتواند با او ارتباط برقرار کند. برای نمایه کردن مشتری ایده‌آل خود وقت بگذارید و شخصیتی بسازید که همان نقاط دردناک مشتریان بالقوه شما را تجربه کند—نقاط دردناکی که محصول شما به آن توجه خواهد کرد.

هدف شما این است که تجربه زندگی مشتریان ایده آل خود را قبل از آگاهی از محصول به تصویر بکشید. بنابراین، هنگام نوشتن فیلمنامه خود، یک یا چند شخصیت را بسازید و دنبال کنید که قبل از اینکه محصول شما را کشف کنند، «زندگی» مشتریان شما را می گذرانند. این کار نه تنها باعث می‌شود که ویدیوی معرفی محصول شما فقط به عنوان یک محصول معرفی نشود، بلکه یک لنگر ایجاد می‌کند و ویدیوی شما را جذاب و قابل ارتباط می‌کند.

در مورد محصول و پیشنهادات خود آموزش دهید

پس از معرفی محصول خود، باید اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات ضروری در مورد آن را ارائه کرده اید و ارزش ارائه می دهید. بسته به محصول شما، ممکن است سؤالات زیادی وجود داشته باشد که باید به آنها پاسخ دهید تا دانش محصول را فراگیر کنید که باعث ایجاد قصد خرید می شود.اما در نهایت، باید مطمئن شوید که مخاطب هدف شما می‌داند محصول چیست، برای چه کسی است، هدف آن، موارد استفاده متفاوت آن، چرا می‌تواند به مشتریان شما کمک کند و مزایایی که دریافت خواهند کرد.

ارزش و تمایز را ثابت کنید

هر محصولی که می فروشید، باید ارزش و تمایز خود را ثابت کنید.فرض کنید محصولی را می فروشید که یک مشکل رایج در زندگی روزمره را حل می کند، مانند تشک. شما رقابت زیادی خواهید داشت و صرفاً گفتن یک داستان عالی و شناختن مشتریان از محصول شما باعث کاهش آن نمی شود. بنابراین شما باید ارزش منحصر به فرد محصول خود را ثابت کنید، نشان دهید که چرا با سایر محصولات موجود در بازار متفاوت است و دلایلی ارائه دهید که چرا مشتریان شما باید محصول شما را به جای رقبا انتخاب کنند.

ایجاد هیجان

اگر از نکات بالا به درستی استفاده کرده اید، از قبل شروع به ایجاد هیجان در مورد محصول خود کرده اید. کلید ایجاد هیجان در اطراف محصول شما این است که مردم بخواهند درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنند، آن را بخرند و پس از دیدن ویدیوی راه اندازی شما از آن استفاده کنند.بهترین راه برای انجام این کار این است که فقط بخشی از محصول خود را به مشتریان خود نشان دهید تا کنجکاوی آنها را برانگیزد. همچنین می‌توانید به اندازه‌ای از محصول را نشان دهید که توجه را جلب کند و در عین حال آنقدر پنهان کنید که بیننده را حدس بزند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *