ساخت موشن گرافیک

مقایسه اینفوگرافیک و موشن گرافیک

مقایسه انفوگرافیک و موشن گرافیک

تفاوت بین اینفوگرافیک و موشن گرافیک ؟

اینفوگرافیک و موشن گرافیک ابزارهای محبوبی هستند که افراد از طریق آن ارتباط برقرار می کنند. همه می دانند که هزاران راه برای انتقال پیام شما وجود دارد. اما سوال این است که آیا روشی که شما توضیح می دهید چیزی است که توجه میلیون ها بیننده را به خود جلب می کند؟ اینفوگرافیک و موشن گرافیک دو راه متفاوت برای برقراری ارتباط با افراد زیادی از طریق انیمیشن و تصاویر هستند. معنی و تفاوت آنها در زیر ذکر شده است.

اینفوگرافیک چیست؟

 آنها منبع قابل توجهی از ارتباطات بصری هستند. اگر می خواهید اطلاعاتی را توضیح دهید که هضم آنها دشوار است، می توانید از روش درخشان اینفوگرافیک استفاده کنید. شما به راحتی می توانید اینفوگرافیک بسازید و چیزی را که توضیح دادن آن دشوار است به تنهایی با کلمات منتقل کنید.

این را می توان از طریق آمیختن به بینندگانی که ممکن است علاقه ای به خواندن پاراگراف ها نداشته باشند، انجام داد. همانطور که می دانید، یادگیری ذهنی است. بسیاری از مردم بیش از مطالعات نوشتاری به مطالعات تصویری متکی هستند. بنابراین، آنها تصاویر را به کلمات ترجیح می دهند و بنابراین، اینفوگرافیک برای چنین افرادی عالی است.

موشن گرافیک چیست ؟

یکی از بهترین راه ها برای برقراری ارتباط با بیشتر بینندگان است. شما می توانید یک پیام قدرتمند را از طریق یک برنامه تصویرسازی توضیح دهید. که می‌تواند با صداپیشگی یا حتی بهتر از آن، موسیقی که مردم را دور هم جمع می‌کند همراه باشد. با این حال، قبل از استفاده از آن، باید یک کار در مورد آن انجام دهید.

یعنی: این برنامه هزینه بر است زیرا شما به یک انیماتور و صدابردار نیاز دارید. همچنین باید برای یافتن چنین فردی زمان بگذارید. بنابراین، زمان بر است، اما در پایان روز ارزش آن را دارد. چرا باید روی آن سرمایه گذاری کنید؟ خوب، از طریق موشن گرافیک، می توانید آنها را در سایت هایی مانند یوتیوب که به شما در کسب درآمد کمک می کند، نمایش دهید.

تفاوت بین این دو

اینفوگرافیک و موشن گرافیک تفاوت هایی دارند که باید در مورد آنها بدانید. اینفوگرافیک ها روشی یک تا دو تصویری برای انتقال پیام شما هستند. در عین حال، موشن گرافیک پیام شما را از طریق ویدیو وارد می کند. برخلاف اینفوگرافیک، بیننده مجبور نیست فعالانه آنچه را که در حال تماشای آن است برای موشن گرافیک انتخاب کند. اولی ممکن است نیاز داشته باشد که بیننده برای خواندن و درک کمی تلاش کند، اما خیلی گران نیست. در حالی که دومی پرهزینه و وقت گیر است، اما می توانند ارزش تلاش را داشته باشند.

اینفوگرافیک و موشن گرافیک هر دو اهمیت خود را دارند. برای عینی بودن، تفاوت زیادی بین این دو وجود ندارد زیرا در نهایت از هر دو برای به تصویر کشیدن یک پیام استفاده می شود. فقط اینفوگرافیک ها ارزان هستند و ممکن است بیننده را بخواند و بفهمد.

در حالی که موشن گرافیک زمان زیادی می برد، هزینه بر است و راهی قانع کننده برای جلب توجه است. هر دو روش عالی هستند اما تفاوت هایی در قیمت و همچنین ارزش دارند. وجه مشترک آنها این است که هر کدام در برقراری ارتباط خوب هستند. می توانید از یکی از راه ها برای توضیح آسان یک پیام مهم استفاده کنید. از آنجایی که هر دو در نهایت یک هدف مشترک دارند، از هدفی استفاده کنید که بیشتر برای شما مناسب است.

نتیجه :

این دو ابزار متنوع اهداف متفاوت خود را دارند و متقابل نیستند. این موردی نیست که بفهمید کدام یک بهتر است، بلکه برای نوع گرافیکی که باید ایجاد کنید یا اطلاعاتی که می خواهید به تصویر بکشید مناسب تر است.

از آنجایی که اینفوگرافیک ها بسیار قابل اشتراک گذاری هستند، می توانند ثابت کنند که یک ابزار بازاریابی واقعا قدرتمند هستند. این در مورد موشن گرافیک نیز صادق است، نه به این دلیل که همیشه به راحتی قابل اشتراک گذاری هستند، بلکه به این دلیل که می توانند چشمگیر به نظر برسند و بخش بزرگی از برندسازی یک شرکت را تشکیل دهند.

نویسنده :  تیم تولید محتوای آقاموشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *