ویدئو تبلیغاتی

معرفی کامل انواع تیزرهای تبلیغاتی برای برندسازی

معرفی کامل انواع تیزرهای تبلیغاتی برای برندسازی

تیزر تبلیغاتی

یک تیزر تبلیغاتی یک راه عالی برای ایجاد تبلیغات با استراتژی بازاریابی شما است.تیزر تبلیغاتی یک ویدیوی کوتاه است، معمولاً بین 30 ثانیه تا سه دقیقه، که برای هدف ایجاد انگیزه در مورد معرفی برند یا محصول یا خدمات و تشویق مشتریان به خرید و یا جمع آوری اطلاعات در سایت شما می باشد.

یک تیزرتبلیغاتی این فرصت را به نام تجاری شما می دهد تا با ایجاد هیجان در مورد انتشار جدید یک محصول یا خدمات، با مخاطبان شما در تعامل باشید.تیزرها، کلیپ‌های کوتاهی هستند که برای معرفی سریع شرکت شما طراحی شده‌اند.

هدف اصلی یک تیزر ایجاد آگاهی از نام تجاری در 30 ثانیه یا کمتر است، و درست زمانی که مشتری را جذب کردید، ویدیو باعث می‌شود آنها بیشتر کنجکاو شوند.یک تیزر عالی، کنجکاوی را برانگیخته و در ادامه توضیحاتی در مورد این شرکت ارائه خواهد کرد تا به سوالات بی پاسخ پاسخ داده شود. هنگامی که بدانید چگونه یک تیزر بسازید، سریعتر با مخاطبان خود ارتباط خواهید شد.

انواع تیزرهای تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی انواع مختلفی دارند. ویدئوهایی با تصاویر واقعی، موشن گرافیک، روایت تیزر، استاپ موشن و انیمیشن چند نمونه از تیزرهایی هستند که می توانید در بازاریابی از آنها استفاده کنید. انتخاب نوع تیزر بستگی به هدف دارد، زیرا تولید تیزر در هر یک از روش های ذکر شده پیام و مفهوم خاصی دارد. هدف نهایی افزایش آگاهی از برند و در نهایت افزایش فروش با این ابزارهای خلاقانه است.

1.تصاویر واقعی

تصاویر مورد نیاز برای ساخت این نوع تیزر تبلیغاتی در محل مورد نظر ضبط می شود. در مرحله بعد فیلم های گرفته شده بررسی شده و بهترین قسمت ها توسط کارشناس مربوطه انتخاب و ویرایش می شوند. در نهایت با ساخت صدا و افزودن موزیک، لوگو، زیرنویس و هر چیز دیگری که مشتری درخواست کند، کار ساخت تیزر به پایان می رسد.

2.موشن گرافیک

در این روش با توجه به سناریوی آماده شده، تصاویر گرافیکی توسط تیم طراحی تهیه می شود. در مرحله بعد تصاویر گرافیکی و شخصیت های آنها متحرک شده و تصاویر نهایی صداگذاری می شوند. در موشن گرافیک بر اساس سناریوی نوشته شده می توانید از متن متحرک و صدای گوینده نیز استفاده کنید. در ساخت موشن گرافیک همیشه از عناصری مانند شگفتی، طنز، زیبایی بصری، انتقال پیام به زبان ساده و همچنین تنوع استفاده می کنیم تا مخاطب از تماشای تیزرها لذت ببرد.

3.تیزر روایت

تیزر روایت نوعی تیزر و ویدئوی تبلیغاتی است که می تواند از انواع ویدئوهای موجود در اینترنت تهیه شود. البته امکان استفاده از ویدئوهای واقعی کسب و کار شما و یا حتی ترکیب آن با تصاویر اینترنتی وجود دارد. پس از یافتن فیلم های مرتبط با سناریو و موضوع، ویرایشگر این تصاویر را به ترتیب صحیح در کنار هم قرار می دهد تا متن خوانده شده توسط گوینده روی تصویر قرار گیرد و دارای ریتمی منطقی و روایی باشد. ما نهایت دقت و اهتمام را در تولید تصاویری از این نوع ویدیوهای تبلیغاتی به خرج می دهیم تا مخاطب با دیدن نتیجه کار هم اطلاعات داده شده را دریافت و هم درک کند و هم در هنگام تماشای تیزر حس خوبی داشته باشد.

4.استاپ موشن

استاپ موشن یکی از قدیمی ترین روش های ساخت فیلم با شخصیت های غیر زنده است. از هر نوع شی یا هر نوع تصویری می توان برای ایجاد استاپ موشن استفاده کرد. برای ساخت استاپ موشن به چندین عکس از یک سوژه به خصوص در موقعیت های مختلف نیاز داریم. پس از ثبت هر لحظه از سوژه در یک عکس جداگانه، با کنار هم قرار دادن این عکس ها، ویدئویی ایجاد می کنیم که در آن سوژه در حال حرکت دیده می شود. ساخت استاپ موشن کار بسیار حساس و تخصصی است. از این تکنیک می توان برای گرفتن هر ایده ای استفاده کرد. روش خلاقانه ساخت این نوع تیزر هرگز شما را ناامید نخواهد کرد. استاپ موشن حتی یک ژانر فیلم است و طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. تیزر یا ویدیوی تبلیغاتی که برای ساخت آن از تکنیک استاپ موشن استفاده می کند، حتی اگر 100 درصد جنبه تجاری داشته باشد، باز هم برای بیننده جذاب و جالب است.

5.انیمیشن

انیمیشن زودتر از هر تصویر متحرک دیگری در جهان ساخته شد. می گویند اولین انیمیشن ساخته دست بشر روی یک ظرف سفالی استوانه ای شکل ساخت ایران باستان بوده است. روی این سفال نقش بز در حالت های مختلف کشیده شده است که با چرخاندن این سفال البته با سرعت دلخواه می توان بز را روی ظرف در حال دویدن دید. پس از ظهور سینما، شرکت های بزرگ فیلمسازی برای ساخت بسیاری از فیلم های محبوب دنیا به این روش روی آوردند. انیمیشن در واقع انیمیشن تصاویر آنالوگ یا دیجیتال است که در هر لحظه از حرکت آنها در صحنه ای جداگانه ثبت می شود. سپس این تصاویر به ترتیب صحیح در کنار هم قرار می گیرند. ویدیویی که این حرکت را نشان می دهد انیمیشن نام دارد. انیمیشن ماهیتی سرگرم کننده دارد، بنابراین یکی از بهترین ابزارها برای برندسازی و تبلیغات است. این ویژگی ها را در کنار خلاقیت بی حد و حصری قرار دهید که می توان از آن در انیمیشن استفاده کرد تا به قدرت جادویی این روش تبلیغاتی بیشتر پی ببرید.

6.تناسب تیزرهای تبلیغاتی با پلتفرم

ساخت هر تیزرتبلیغاتی قبل از هر چیز نیاز به یک استراتژی دارد. ابتدا باید رسانه ای که قرار است تیزر شما در آن منتشر شود را بشناسید. ما تیزر مناسبی را با شناخت کامل از زمینه های موجود که صحنه داستان برند شما هستند تولید می کنیم. پیام برند شما را با بهترین ظاهر و بهترین لحن در قالب تیزر آماده می کنیم و در بستر مناسب خود به نمایش می گذاریم. هدف اصلی ما از تهیه هر تیزر ویروسی شدن آن در اینترنت و فضای مجازی است.

مزیت تیزر تبلیغاتی

یک ویدیوی پانزده ثانیه ای می تواند به اندازه وبلاگی که خواندن آن پنج دقیقه طول می کشد، به اشتراک بگذارد. تفاوت این است که ویدیو این کار را بسیار سریعتر انجام می دهد. بازاریابی ویدیویی چیز جدیدی نیست، اما بهترین ابزاری است که یک برند می تواند برای جلب توجه مخاطبان هدف خود از آن استفاده کند.

1.ایجاد هیجان

تیزرها به ایجاد هیجان در بین مخاطبان شما کمک می کند. درست مانند  تیزر محصولات که می توانند همین کار را برای کسب و کار شما انجام دهند.

2.افزایش آگاهی از برند

یک تیزرحرفه ای فقط نمونه ای از اتفاقات آینده را نشان می دهد و این یک مزیت بزرگ برای شرکت ها برای کمک به ایجاد آگاهی از برند است. از تصاویر و صداهای ثابت در تیزر خود استفاده کنید تا برندی قوی و قابل تشخیص بسازید.

3.تاریخ مصرف ندارند

تیزرها برای دنیای رسانه های اجتماعی ساخته شده اند. محتوای تیزرها تطبیق پذیری زیادی دارد و به راحتی در بسیاری از پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی قابل اشتراک گذاری هستند. با استفاده مجدد از محتوای ویدیویی، برندها شانس بسیار بیشتری برای ایجاد تبلیغات در مورد محصول یا خدمات جدید خود و در نهایت، کل جامعه ای از طرفداران دارند.

4.بازخورد مخاطبان هدف

تیزر برای مخاطبان شما انتظار ایجاد می کند، اما به عنوان نوعی تعامل نیز عمل می کند. اعضای مخاطب هدف می توانند انتقادات خود را در مورد انتشار یک محصول یا خدمات جدید، ابزاری حیاتی برای یک برند، به اشتراک بگذارند. استفاده از بازخورد بینندگان به یک برند این امکان را می‌دهد که محصول یا خدمات خود را قبل از انتشار تنظیم کند، و باعث می‌شود مخاطبان خوشحالی که محصول یا خدمات جدید را بسیار بیشتر دوست دارند، تنظیم کند.

 

جهت دریافت مشاوره و سفارش ساخت انواع تیزر تبلیغاتی می توانید با کارشناسان ما در آقاموشن تماس حاصل نمایید.

نویسنده :  تیم تولید محتوای آقا موشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *