آموزش موشن گرافیک, ساخت موشن گرافیک

ده اصل طراحی موشن گرافیک

ده اصل طراحی موشن گرافیک

نکات مهم و کامل

1. زمان، فاصله، و ریتم

طراحی حرکتی بعد 4 را به طراحی گرافیکی اضافه می کند. این اصل حول راه هایی است که ما می توانیم با زمان تعامل داشته باشیم. ما می توانیم نرخ فریم یک انیمیشن را تغییر دهیم. ما می توانیم نحوه تغییر اشیا را در رابطه با ریتم صدا تغییر دهیم. همچنین می توانیم سرعت تغییر یک ویژگی را در طول زمان با منحنی های انیمیشن تغییر دهیم.

2. آسان می کند

این اصل به جنبه فنی طراحی حرکت و نحوه بکارگیری آن دانش فنی در تصمیمات خلاقانه اشاره دارد. اینکه چقدر سریع و روان چیزی در یک ویدیو تغییر می کند، بر احساس ما نسبت به آن تأثیر می گذارد. کنترل را دقیقاً آسان می کند.

3. جرم و وزن

در دنیای واقعی، حرکت یک جسم فیزیکی بر اساس جرم و وزن آن است.

هنگام متحرک سازی تصاویر انتزاعی، مهم است که به این فکر کنید که تصویر چقدر سنگین و سنگین است و چگونه بر نحوه حرکت آن تأثیر می گذارد. این به این دلیل است که چشمان ما برای تفسیر دنیای واقعی تکامل یافته اند، نه تصاویر انتزاعی. به همان اندازه که فکر می کنیم خود را افرادی جدا از منشاء حیوانی خود می دانیم، اینطور نیستیم. چشمان ما هنوز از اطلاعاتی در مورد چگونگی حرکت چیزهای اطرافمان استفاده می کنند تا معنای آن چیزها را برای ما تفسیر کنند.

4. پیش بینی

قبل از انجام هر حرکتی، ابتدا بدن شما در جهت مخالف حرکت می کند تا بتواند حرکت کافی برای اجرای حرکتی که می خواهید انجام دهید ایجاد کند.

یک مثال خوب از این، این ویدیوی یک پارچ بیسبال با سرعت 1000 فریم در ثانیه (فریم در ثانیه) است.

برای تاکید بر یک تغییر و نشان دادن اینکه این تغییر به نیروی زیادی نیاز دارد، ابتدا یک تغییر معکوس اضافه کنید. نمایش تغییر در جهت مخالف ابتدا می‌تواند به بیننده نشان دهد که قبل از اینکه تغییر اصلی رخ دهد، کجا را در یک قاب نگاه کند.

5. قوس ها

حرکت در طبیعت در خطوط مستقیم اتفاق نمی افتد. نیروهای بی‌شماری بر نحوه حرکت یک جسم در فضا تأثیر می‌گذارند، خواه گرانش، تکانه، یا محدودیت‌های فیزیکی مانند دسترسی به بازو.

برای طبیعی‌تر کردن انیمیشن‌هایتان، کمان‌هایی را به حرکت تصاویر حتی انتزاعی اضافه کنید. این چیزی است که چشمان ما دوست دارند به آن نگاه کنند، بنابراین آنچه را که می خواهند به آنها بدهید.

6. اسکواش، کشش

همانطور که اجسام در واقعیت حرکت می کنند (در اینجا متوجه الگویی شده اید؟)، نیروهایی که با آنها مواجه می شوند مانند زمین یا هوایی که در آن حرکت می کنند بر شکل آنها تأثیر می گذارد. هرچه شکل پذیرتر باشند، این تغییر بیشتر رخ می دهد.

به کار بردن این مورد در گرافیک انتزاعی به انیمیشن جان بیشتری می بخشد و به بیننده می گوید که ویدیو در تلاش است به چه لحنی دست یابد.

7. عمل از طریق و همپوشانی را دنبال کنید

همانطور که حرکات دارای حرکات پیش بینی کننده هستند، تغییراتی که نیاز به نیروی زیادی دارند، برای متوقف کردن آنها نیروی زیادی را می طلبد.

هنگام متحرک سازی تغییرات، متحرک کردن پارامترهای مختلفی که متحرک کرده اید به گونه ای که همه آنها در یک زمان به پایان نرسند می تواند به طبیعی تر و پرانرژی تر به نظر رسیدن انیمیشن کمک کند.

  8. اغراق

وقتی به یک شی واقعی نگاه می کنیم، دلیلی نداریم که باور کنیم واقعی نیست. انیمیشن انتزاعی آن لوکس را ندارد. ما طبق تعریف، چیزی مصنوعی ساخته ایم.

اگر در تغییرات مربع اغراق کنیم، می‌توانیم کمبود ویژگی‌هایی را جبران کنیم که سرزندگی و شخصیت را نشان می‌دهند. اگر مربع نیاز به پریدن دارد، مانند گیف زیر، آن را طولانی‌تر در هوا معلق کنید، یا سریع‌تر بیفتد، یا شکل خود را تغییر شکل دهد.

9. انیمیشن ثانویه و لایه ای

یک تغییر منحصر به فرد به کمی تصویر انتزاعی، به بیان مهربانانه، بسیار ساده است. اگر یک خط متن به سادگی محو شود، به خودی خود می تواند خسته کننده باشد.

چیزهای ساده باید خیلی سخت کار کنند تا توجه ما را حفظ کنیم. اگر بتوانید راه های بیشتری برای نشان دادن اینکه یک شی در حال تغییر است پیدا کنید، به خصوص اگر راه های اضافی معنای جدیدی به تغییر پایه اضافه کنند، می توانید علاقه و اغراق را به یک انیمیشن اضافه کنید.

10. تجدید نظر

این اصل آخر ساده و در عین حال بسیار مهم است. آیا انیمیشن و طراحی جذاب است؟

مطمئناً، شما می‌توانید انواع اطلاعات لایه‌ای و فریم‌های متحرک هوشمندانه داشته باشید، اما اگر پیکسل‌های زیبایی نباشند، بیننده شما به سادگی تماشا نمی‌کند.

ما انیمیشن می‌سازیم تا ایده‌هایی را درباره موضوعاتی که همیشه در سطح آن‌ها هیجان‌انگیز نیستند، به اشتراک بگذاریم. مطمئن شوید که آن را سرگرم کننده می کنید.

نویسنده : تیم تولید محتوا آقاموشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *