ویدئو تبلیغاتی

انواع سبک های ویدئو های تبلیغاتی

انواع سبک های ویدئو های تبلیغاتی

ویدیو ی تبلیغاتی 

ویدیو تبلیغاتی شامل کلیپ‌ها و ویدیوهای کوتاهی است که در مدت زمانی محدود معرف یک پروژه بزرگتر است و باعث ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب می‌شود. به طور کلی ویدیو تبلیغاتی یک نوع تکنیک برای معرفی هرچه بهتر محصول و خدمات در رسانه‌های دیجیتال است.به بیانی دیگر می‌توان گفت بدون برملا کردن اصل داستان، ویدیو مخاطب را تحریک و به سمت خود جذب می‌کند. در سال‌های اخیر از ویدیوهای تبلیغاتی برای بازاریابی و معرفی محصولات و خدمات شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ استفاده می‌شود. با توجه به درون مایه و محتوا نوشته شده برای ویدیو تبلیغاتی مخاطب به صورت مستقیم یا غیر مستقیم کنجکاو و تحریک می‌شود. به خاطر داشته باشید که فیلم نامه و سناریو از جمله نکات بسیار مهم و قابل توجه در ساخت یک ویدئوی تبلیغاتی می‌باشد.

نکاتی طلایی ساخت ویدیو تبلیغاتی

هدف از ساخت فیلم صنعتی یا ویدئوی تبلیغاتی، تبلیغ و بازاریابی برای یک کالا یا خدمات است، با توجه به این نکته که ویدیو تبلیغاتی در واقع یک فیلم کوتاه به شکل مستند است، ساخت یک ویدیو تبلیغاتی مانند ساخت یک فیلم مستند علاوه بر داشتن یک تیم کارگردانی بسیار قوی احتیاج به یک فیلم نامه، صحنه آرایی و پروداکشن جدی دارد. نخستین گام در تولید یک ویدئوی تبلیغاتی با کیفیت، خلاقیت و ایده پردازی در نوشتن سناریو است. جذب هرچه بیشتر مخاطب و در واقع به نوعی تحریک مخاطب نیازمند ایده پردازی خلاقانه است. در این قسمت تجربه تیم سازنده نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. بررسی روانشناسی مخاطب یکی دیگر از ابزارهای اولیه برای ساختن یک ویدئوی تیبلیغاتی حرفه ایی و موفق می باشد.

داشتن ایده جدید و خلاقانه در به تصویر کشیدن سوژه نقش اساسی در ساخت ویدئو دارد. همیشه بکر بودن در هر کاری باعث ایجاد جذابیت بیشتر در مخاطب می‌شود. در ساخت ویدیو تبلیغاتی بکر بودن باعث به فکر فرو بردن مخاطب می‌شود و باعث ایجاد احساس نیاز در او می‌شود. سوژه‌های تکراری باعث از بین بردن پول و سرمایه صاحب برند می‌شود و نتیجه دلخواه را حاصل نمی‌کند

استراتژی بازاریابی ویدیویی

  • اهداف ویدیو خود را مشخص کنیم.
  • مخاطبان هدف خود را مشخص کنیم.
  • پیام تبلیغاتی خود را تعریف کنیم.
  • خلاقیت را در تولید ویدیو مد نظر قرار دهیم.
  • به جدول زمانی خود پایبند باشیم.
  • بودجه واقعی خود را لحاظ کنیم.

9 سبک ویدیوی تبلیغاتی

ویدیو انواع و اقسام متنوعی دارد. هرکدام برای منظوری خاص بهتر عمل می‌کنند. اما ویدیوهای تبلیغاتی برای جذب مشتری و فالوور جدید ساخته می‌شود.در این بخش می‌خواهیم 15 نوع از انواع ویدیو در بازاریابی ویدیویی را با هم بررسی کنیم.

1.دمو

دمو یک ویدیو کوتاه است که در آن نحوۀ عملکرد یک محصول نمایش داده می‌شود. این نوع ویدیو در انتهای قیف بازاریابی قرار می‌گیرد. معمولاً، دمو برای آن دسته از بازدیدکنندگانی تهیه می‌شود که بیشتر مسیر را طی کرده‌اند و حالا قصد خرید دارند. به ویدیوهای دمو، نسخۀ نمایشی هم گفته می‌شود.

2.معرفی برند

یکی دیگر از انواع ویدیو ، ویدیوهای معرفی برند هستند. این نوع ویدیوها، برای آشناکردن افراد با یک برند ساخته می‌شوند. با ساخت آن‌ها، باید مشکلی که مجموعه حل می‌کند، افرادی که برند از طریق حل مشکل به آن‌ها کمک می‌کند و چگونگی انجام کار، شفاف و بدون ابهام توضیح داده شود. تمام این اطلاعات باید به‌گونه‌ای ارائه شود که بیننده مشتاق شود اطلاعات بیشتری به دست آورد!

3. آموزشی

یکی از پرطرفدارترین انواع محتوای ویدیویی، همین ویدیوهای آموزشی هستند. همان طور که از نام آن مشخص است، هدف از ساخت و تولید چنین محتوایی، آموزش یک موضوع خاص به مخاطبان است.ویدیوهای آموزشی را علاوه‌ بر سایت خود، روی یوتیوب و آپارات هم آپلود کنید؛ چراکه این پلتفرم‌ها، جای بسیار مناسبی برای محتواهای اصطلاحاً چگونه… هستند.

4.توضیحی

این نوع از ویدیوها، محتواهای کوتاهی هستند که محصول یا خدمت یک کمپانی را برای بیننده تشریح می‌کنند. جایگاه این دسته از محتواها در صفحات فرود، صفحۀ اصلی سایت یا صفحات محصولات است.

ویدیوهای توضیحی 4 نوع دارند:

5. ویدیوهای زنده (لایو)

اکنون، بیشتر شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌هایی مثل آپارات قابلیت پخش زنده را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند. این شکل از انواع ویدیو در بازاریابی ویدیویی، برای درگیر کردن مخاطبان در لحظه کاربرد دارد.شما می‌توانید از ویدیوهای زنده برای بیان اعلانیه‌های کمپانی، مصاحبه‌ها و جلسات پرسش‌وپاسخ استفاده کنید.

6.ایونت‌ها و وبینارها

وبینار و رویداد چیزهای جدیدی نیستند؛ اما هنوز هم یکی از اثرگذارترین انواع ویدیو در بازاریابی ویدیویی است. ایونت‌های آنلاین و وبینارها، جزو بهترین روش‌ها برای بهبود نرخ تبدیل یک کسب‌وکار محسوب می‌شوند.

7. مصاحبه‌ها

مصاحبه هم شکلی قدیمی از محتوای ویدیویی است! همان طور که احتمالاً حدس می‌زنید، در چنین ویدیوهایی، گفت‌وگویی بین دو یا چند نفر شکل می‌گیرد.نفرات حاضر می‌توانند از اعضای مجموعه شما باشند که در حال پاسخ به پرسش‌های مختلف هستند؛ پرسش‌هایی در زمینه‌های گوناگون مثل سؤالات شخصی و ابهامات مخاطبان. البته فرد مصاحبه‌شونده الزاماً قرار نیست یکی از اعضای شرکت خودتان باشد.

8.ویدیوهای شخصی‌سازی‌شده

به‌ دور از هرگونه پیچیدگی، ویدیوهای شخصی‌سازی‌شده فقط مختص یک نفر خاص تهیه شده‌اند! در زمانه‌ای که عموم مردم نگاه منفی‌ای به محتوای تبلیغاتی دارند، ویدیوهای شخصی‌سازی‌شده به ساخت روابط بر پایۀ اعتماد منجر می‌شوند.قاعدتاً این فرم از ویدیوها هرجایی قابل‌استفاده نیستند؛ اما می‌توان از آن‌ها در ایمیل مارکتینگ، دایرکت لینکدین و ارائه خدمات پشتیبانی استفاده کرد.ویدیو یا هر شکل دیگری از محتوا که برای مصرف‌کننده شخصی‌سازی‌شده باشد، حس ارزشمندبودن را به او القا می‌کند. همین مسئله می‌تواند طرف مقابل را به مشتری ثابت محصول یا خدماتتان تبدیل کند. البته خب این مدل ویدیوها هزینۀ زیادی هم برای اجرا نیاز دارند.

9.ویدیوهای کوتاه شبکه‌های اجتماعی

محبوبیت بالای تیک‌تاک و ریلز اینستاگرام باعث شد ویدیوهای کوتاه جایگاه خود را میان انواع ویدیو مارکتینگ پیدا کنند. چنین محتواهایی، همان طور که از نام آن‌ها مشخص است کوتاه هستند، خلاقانه ساخته می‌شوند و ذات سرگرم‌کننده‌ای دارند.برخلاف ذات ویدیوها که عموماً ماندگاری بالایی دارند، این فرم محتواها بر اساس ترندهای داغ روز ساخته می‌شوند و نوعی موج‌سواری به حساب می‌آیند.

۳ هدف اصلی از ویدیو

قبل از انجام هر کاری، باید بدانید چه انتظاری از ویدیو دارید. انواع ویدیو مارکتینگ، هرکدام کاربرد خاص خودش را دارد.

  1. افزایش آگاهی از برند
  2. گرفتن تعامل از کاربر
  3. آموزش

وقتی بدانید قرار است با ویدیو چه ارزشی ایجاد کنید، کارتان خیلی راحت‌تر می‌شود. مثلاً ویدیوهایی که به‌منظور افزایش آگاهی از برند ساخته می‌شوند، باید توجه کاربر را به خود جلب کنند؛ پس شاید بهتر باشد سراغ دمو و تیزرهای تبلیغاتی بروید؛ چراکه این نوع از ویدیوها بیشتر در یادها می‌ماند و احتمال به اشتراک گذاشته شدن بیشتری دارد.

اگر قرار به ترغیب کاربر به تعامل بیشتر باشد، باید احساسات او را تحریک کرد تا به هدف که لایک و کامنت است، رسید.

برای ویدیوهای آموزشی، باید وسواس بیشتری به خرج دهید تا تاثیر بیشتری از خود به‌ جای بگذارید. اگر افزایش آگاهی از برند برای جذب مشتریان جدید باشد، ویدیوهای آموزشی با هدف نگه‌داشتن مشتریان فعلی تهیه می‌شوند. این مدل از ویدیوها باید کیفیت بالایی داشته باشند تا ارزش واقعی خلق کنند.

جهت دریافت مشاوره و سفارش ساخت انواع ویدئوی تبلیغاتی می توانید با کارشناسان ما در آقاموشن تماس حاصل نمایید.

نویسنده :  تیم تولید محتوای آقا موشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *